A je to tady - od včerejška je možné žádat o turistické e-visa a to včetně ČR a SR...https://www.fly4free.com/flight-...rist-visa/Zatím jsem to nikde jinde neověřoval... .

Saudská Arábie - turistické víza

Založil ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

Píšeš tam že:  

Do kolonky  „ Number of Entries „  uveďte :  Single.

A co cestou naspäť? Znova absolvovať celú túto procedúru niekde v Indii? 

To ci budeš vystupovať z tranzitnej zóny je podľa mňa v tomto prípade jasné, keďže to sú dve separátne letenky... z tranzitnej zóny sa nevystupuje keď je to na jednej letenke a taka sa u wizz kúpiť nedá....

1 Citovat

Riesim podobny problem. Kupila som si letenku so Saudia airlines z Mumbai do Rhyaid and dalsiu s Wizzair z Rhyaid do Viedne. Prestup je 8h.

Vsetky propagacne materialy tvrdia ze k leteneke so Saudia su tranzit viza zdarma, avsak vobec to tak nie je. Cely let vratane prestupu musi by so Saudia a musi byt v ramci jednej rezervacie. Takisto to vobec nie je zdarma, stoja $25 dollarov co je rovnaka cena ako ked o ne clovek poziada na MOFA stranke individualne. Jedine comu sa clovek (mozno) vyhne je cesta na ambasadu.

Ja som momentalne v Indii, v aplikacii na transit viza na MOFA stranke sa ziadna ambasada v Indii neda zvolit ako moznost (asi preto, ze Indovia sa nemozu uchadzat o tranzit viza). Dala som tam teda Vieden a napisala som email na ambasadu, ale nikto sa mi neozyva.

Vyzera to ze si nakoniec budem muset kupit turisticke viza na 8h prestup 🤦‍♀️

0 Citovat

- pokud je psáno, že viza jsou při letech se saudia zdarma, tak se tím samozřejmě myslí (a je to všude zdůraznováno), že celý let je na letence se saudia. Snažit se v tom hledat "problém" a tvrrdit, že to tak není, když se saudia máte letenku jen do Rijádu a pak s wizzairem, je ... no, no, nesmyslné hejtování

- pokud s tou saudií letíte, tak opravdu máte 96 hodinové vizum zdarma.

vy ale se saudií neletíte, tak je vcelku přirozené, že se to na vás nevztahuje.

6 Citovat

Slovákom, kteří jsou schopní napsat Mumbai nebo Rhyaid do slovenského textu, beztak není pomoci a žádná rada nepomůže, je třeba, aby se spálili osobně.

3 Citovat

@kathy0kate - este nam prezradte, kto vam takuto "skvelu" kombinaciu leteniek ponukol

3 Citovat

"Vsetky propagacne materialy tvrdia ze k leteneke so Saudia su tranzit viza zdarma, avsak vobec to tak nie je." Chtěl bych vidět ty propagační materiály. 😂 Tady někdo akorát doplatí na vlastní blbost.

1 Citovat

Tak ono by úplně stačilo pochopit význam slova TRANSIT a TRANSFER.

0 Citovat

tonic napsal(a):

@kathy0kate - este nam prezradte, kto vam takuto "skvelu" kombinaciu leteniek ponukol

Můžu hádat? Na čtyři písmena, začíná na K a končí na i?

1 Citovat

floodland napsal(a):

Tak ono by úplně stačilo pochopit význam slova TRANSIT a TRANSFER.

to zrovna v tomhle nehraje roli, protoze to vizum je na az 96 hodinovy stopover.

mmch, na transit vizum nepotrebujes  vetsinou vubec (tranzit - to je jen mezipristani, kdy cestujici neoupusti letadlo, nebo letadlo opusti, ale pak tim samym pokracuje dal)

0 Citovat

Jenže z pohledu Saudi je to hlavně cílová destinace. Přepravili cestujícího z bodu A do bodu B. Dál je už nezajímá. 

0 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a):

Slovákom, kteří jsou schopní napsat Mumbai nebo Rhyaid do slovenského textu, beztak není pomoci a žádná rada nepomůže, je třeba, aby se spálili osobně.

 

tohle píšeš každýmu, kdo jako správnej nácek a boomer nepřepisuje místní názvy do nesmyslnejch archaickejch tvarů v češtině nebo jinym cizim jazyce. Až vyrazíš dál, než vlakem do Krkonoš, třeba pochopíš, že tím akorát komplikuješ porozumění ostatních, a že nejjednodušší je místa pojmenovávat tak, jak se jmenujou, případně v anglickym přepisu. 

I zkomolenině "Rhyaid" místní porozumí líp než češtině.

4 Citovat

Lord Pitzbudka napsal(a):

-- pokud je psáno, že viza jsou při letech se saudia zdarma, tak se tím samozřejmě myslí (a je to všude zdůraznováno), že celý let je na letence se saudia. Snažit se v tom hledat "problém" a tvrrdit, že to tak není, když se saudia máte letenku jen do Rijádu a pak s wizzairem, je ... no, no, nesmyslné hejtování

Vobec nikde o tom informacia nie je, ani samotna zakaznicka podpora aerolinky mi to nie je schopna povedat a stale mi iba odpisuju ze si mam o viza poziadat v "Manage booking" sekcii, ale samozrejme tam ziadnu taku moznost nemam, takisto vzhladom k tomu ze su to stopover viza s ktorymi je mozne ostat v krajine az 4 dny to nie je uplne jednoznacne a sposob akym je to vsade pisane, bez jednoznacneho uvadzania jasnych podmienok je prinajmensom zavadzajuci (alebo mozno len nie som taka zcestovana ako vy :) )

Ahmad Masúd napsal(a):

Slovákom, kteří jsou schopní napsat Mumbai nebo Rhyaid do slovenského textu, beztak není pomoci a žádná rada nepomůže, je třeba, aby se spálili osobně.

dakujem za velmi prinosny komentar riesiaci preklepy

Azul napsal(a):

@kathy0kate - este nam prezradte, kto vam takuto "skvelu" kombinaciu leteniek ponukol

Můžu hádat? Na čtyři písmena, začíná na K a končí na i?

uz si nespominam, ale je s najvacsou pravdepodobnostou ano 

J0x napsal(a):

"Vsetky propagacne materialy tvrdia ze k leteneke so Saudia su tranzit viza zdarma, avsak vobec to tak nie je." Chtěl bych vidět ty propagační materiály. 😂 Tady někdo akorát doplatí na vlastní blbost.

staci ked pogooglite, vsade sa uvadza, ze pri kupe letenky so saudia su "free stopover visa" mimo ineho

fakt nechapem preco tolko hejtu na cesko-slovenskych forach

0 Citovat

Jedinej, kdo tady hejtuje, jste vy. A navíc nechápete, co je to stopover, a na jaké podmínky se to vízum vztahuje.

Vy žádnýá stopover se saudií nemáte, tudíž nemůžete mít žádné stopover vízum zdarma. tečka. Nic s tím nenaděláte.

Požádejte si o vízum běžnou cestou.

6 Citovat

Lord Pitzbudka napsal(a):

Jedinej, kdo tady hejtuje, jste vy. A navíc nechápete, co je to stopover, a na jaké podmínky se to vízum vztahuje.

Vy žádnýá stopover se saudií nemáte, tudíž nemůžete mít žádné stopover vízum zdarma. tečka. Nic s tím nenaděláte.

Požádejte si o vízum běžnou cestou.

Presne to prave riesim, z informacii ktore su online a na ich strankach mi to vobec jasne nebolo "co je to stopover, a na jaké podmínky se to vízum vztahuje", prave kvoli tomu som sa dostala do tejto situacie

O vizum beznou cestou by som si velmi rada poziadala, ale ako som uz pisala, saudska arabia neumoznuje o tieto viza poziadat bez navstevy ambasady, ktoru navstivit nemozem lebo som v zahranici, a z ambasady mi aj tak nikto neodpisuje

0 Citovat

na zadnou ambasadu nepotrebujete. saudska arabie ma moznost zadat o visa online.

1 Citovat

Lord Pitzbudka  napsal(a):

na zadnou ambasadu nepotrebujete. saudska arabie ma moznost zadat o visa online.

hovorite o stopover/tranzit vizach alebo o turistickych vizach?

o tranzit vizum sa da poziadat online (co som urobila), ale z informacii ktore som sa docitala na tomto fore je potom potrebne ist osobne na ambasadu a dostat "nalepku" do pasu (pokial ich clovek nedostane priamo cez aerolinku)

turistickym vizam som sa pochopitelne chcela vyhnut kedze tam budem 8h a nechcem za to zaplatit 100+ eur navyse, a tie su aj tak lacnejsie on-arrival ako online 

ak mate ine informacie rada si necham poradit 

0 Citovat

kathkate napsal(a):

[citace="Lord Pitzbudka napsal(a):

-- pokud je psáno, že viza jsou při letech se saudia zdarma, tak se tím samozřejmě myslí (a je to všude zdůraznováno), že celý let je na letence se saudia. Snažit se v tom hledat "problém" a tvrrdit, že to tak není, když se saudia máte letenku jen do Rijádu a pak s wizzairem, je ... no, no, nesmyslné hejtování

 

Vobec nikde o tom informacia nie je, ani samotna zakaznicka podpora aerolinky mi to nie je schopna povedat a stale mi iba odpisuju ze si mam o viza poziadat v "Manage booking" sekcii, ale samozrejme tam ziadnu taku moznost nemam, takisto vzhladom k tomu ze su to stopover viza s ktorymi je mozne ostat v krajine az 4 dny to nie je uplne jednoznacne a sposob akym je to vsade pisane, bez jednoznacneho uvadzania jasnych podmienok je prinajmensom zavadzajuci (alebo mozno len nie som taka zcestovana ako vy :) )

.........


fakt nechapem preco tolko hejtu na cesko-slovenskych forach

K podminkam udeleni stopover viza ma Saudia na strankach toto:

  1. Passenger should be having a confirmed PNR to the final destination as Saudia will not accept separated PNR.

cili, viz vyse Lord Pitzbudka, stopover viza dostanete v pripade, kdy mate cely let na jedne letence se Saudii, a ne nejaky slepenec s wizzairem.

4 Citovat

kathkate napsal(a):

[citace="Lord Pitzbudka "]

na zadnou ambasadu nepotrebujete. saudska arabie ma moznost zadat o visa online.

hovorite o stopover/tranzit vizach alebo o turistickych vizach?

o tranzit vizum sa da poziadat online (co som urobila), ale z informacii ktore som sa docitala na tomto fore je potom potrebne ist osobne na ambasadu a dostat "nalepku" do pasu (pokial ich clovek nedostane priamo cez aerolinku)

turistickym vizam som sa pochopitelne chcela vyhnut kedze tam budem 8h a nechcem za to zaplatit 100+ eur navyse, a tie su aj tak lacnejsie on-arrival ako online 

ak mate ine informacie rada si necham poradit 

[/citace]

online je mozne resit jak obycejna, tak tranzitni viza.nevim z jakych informaci cerpate, ale na tranzitní víza nepotřrebujete chodit na zadnou ambasádu. resi se plne online, stejne jako jina viza.

 

0 Citovat

To je výhoda těch samostatných letenek. Člověk sice nic neušetří, ale zato se poučí a ještě si připlatí za životní lekci. Jinak obecně v životě platí, že nejdřív přemýšlím a až poté kupuji. 

6 Citovat

Pozor! Zas to schytas za hejtovani.

2 Citovat

Se stejne divim, ze kiwi stale existuje.

V dnesni dobe, kdy se nesvepravni jedinci soudej kvuli kazdy kravine ve smlouve a jsou pomalu schopni zalovat mlíkaře, ze ma mliko za 15 a ne za 10, ze jeste nikdo po nejake podobne zkusenosti kiwi nezaloval…

1 Citovat

Azul napsal(a):

Pozor! Zas to schytas za hejtovani.

Já tedy Floodlanda rozhodně hejtit nebudu. Jednak má pravdu, za druhé píše česky a ne jak Tatar a za třetí jeho příspěvky mají hlavu a patu a evidentně je to člověk s rozhledem.

 

0 Citovat

Nene, to nebylo na vas, ale na dotycnou, co se tu hejtovanim ohanela nekolikrat.

0 Citovat

Dotyčná si sedí na vedení, ale odmítá to uznat, takže za problém, který si způsobila sama, samozřejmě můžou ostatní.

Jinak já jsem googlil dost intenzivně, asi proto vím, co je stopover, jaká víza nabízí Saudia zdarma a za jakých podmínek, že je dost debilní nápad koupit si skládačku přes Saúdskou Arábii, notabene ještě přes Kiwi. 😉 A po několika hodinách vyjednávání s podporou Saudie mě ani nepřekvapuje jejich zmatenost, která ovšem rozhodně není příčinou této neblahé situace.

5 Citovat

Lord Pitzbudka napsal(a):

online je mozne resit jak obycejna, tak tranzitni viza.nevim z jakych informaci cerpate, ale na tranzitní víza nepotřrebujete chodit na zadnou ambasádu. resi se plne online, stejne jako jina viza.

informacie cerpam jednak z tohto fora, kde sa minimalne dvaja uzivatelia vyjadrili, ze po podani online prihlasky je potrebne ist na ambasadu

 

takisto v mojej prihlaske na MOFA mam po odoslani a zaplateni status "Send to embassy" uz niekolko tyzdnov

na ktorej stranke/platforme mozem podla vas dostat tranzitni viza bez navstevy ambasady?


screenshot-2024-03-06-at-14-27-01.png
screenshot-2024-03-06-at-14-26-24.png

0